فـــــاخر چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391 10:03 ب.ظ نظرات ()
این جدیدترین آمار بازار تلفن همراه در آمریکا است که توسط موسسه کام اسکور ارایه شده. در این گزارش، سه ماهه اول سال ۲۰۱۲، با مدت مشابه در سال ۲۰۱۱ مقایسه شده است. همانطور که می بینید اندروید بیشترین رشد را داشته و هم اکنون ۵۱ درصد بازار تلفن های هوشمند را در تصرف دارد. 

اپل نیز ۱.۱ درصد رشد داشته و ۳۰ درصد بازار را در اختیار دارد. اما خبر بد برای مایکروسافت و نوکیا است که با وجود تبلیغات گسترده در آمریکا با کاهشی حدود 0.8 درصد هم اکنون کمتر از ۴ درصد بازار را در اختیار دارند. هر چند باید منتظر آمار ماه های بعدی باشیم تا ببینیم این تازه وارد ها چگونه عمل کرده اند. 

در این میان اوضاع برای شرکت ریم از همه بدتر بوده و با سقوطی نزدیک به چهار درصد، هم اکنون ۱۲.۳ درصد بازار را در اختیار دارد. این آمار همچنین می گوید که بیش از ۱۰۶ میلیون نفر در آمریکا از تلفن هوشمند استفاده می کنند و بیش از ۲۳۴ میلیون نفر در این کشور از تلفن همراه استفاده می کنند. بنابراین تقریبا نیمی از کاربران سراغ تلفن های هوشمند رفته اند. 

در جدول پایین هم می توانید ببییند که کدام شرکت ها، بازار تلفن همراه را در اختیار دارند. سامسونگ اول است و ال جی و اپل مقام های بعدی را در اختیار دارند. این آمار کل بازار تلفن های همراه، شامل تلفن های هوشمند و بقیه مدل ها را نشان می دهد. 

ComScore-OEM_narenji.jpg