فـــــاخر چهارشنبه 5 مهر 1391 03:20 ق.ظ نظرات ()
چکیده:
Satya Nadella به عنوان مدیر سیستم عامل های سرور و ابزارهای تجاری مایکروسافت، در رونمایی آنلاین از سیستم عامل ویندوز سرور ۲۰۱۲، به بیان قابلیت ها و امکانات این سیستم عامل پرداخت.
تکنولوژی cloud  و windows server 2012

پس از نسخه ۲۰۰۸، چهار سال زمان نیاز بود تا مایکروسافت، نسخه جدیدی از سیستم عامل اختصاصی سرور را آماده کند.

یکی از مهم ترین قابلیت های ویندوز سرور ۲۰۱۲ که مایکروسافت مانور بسیاری روی آن داده، پشتیبانی از فناوری ابری است که می تواند حجم عظیمی از اطلاعات را به صورت آنلاین در دسترس کاربر قرار دهد.

این سیستم عامل بر پایه فناوری ابری برنامه نویسی گردیده و به کاربران این قابلیت را می دهد تا به پایگاه داده های خود بدون محدودیت دسترسی داشته باشند. استفاده از ۳۰۰ سرویس Cloud در سیستم عامل ویندوز سرور ۲۰۱۲، می تواند ارتباط میان صدها یا هزاران سرور با یکدیگر را فراهم کند. 
windows server 2012
 

 

به عقیده مایکروسافت،‌ ویندوز سرور ۲۰۱۲، تعریف جدیدی از یک سیستم عامل سرور می باشد و پیشرفت بسیاری در زمینه های ذخیره سازی، شبکه، اتوماسیون و مجازی سازی در آن صورت گرفته است. با ترکیب ویندوز Azure و ویندوز سرور ۲۰۱۲، مدیران سرور (ادمین) قابلیت مدیریت نرم افزار ها و سرویس های مختلف را به صورت سه پروفایل شخصی، میزبان و Cloud دارند. در تست اولیه از ۷۰ کاربر ویندوز سرور ۲۰۱۲ که این سیستم عامل را پیش از عرضه، آزمایش کرده بودند، موفقیت این سیستم عامل را در بخش های مختلف مانند زمان از کار افتادگی به میزان ۵۲ درصد، زمان توسعه در هنگام حجم بالای کار به میزان ۴۱ درصد نبست به نسخه ۲۰۰۸ دانسته و صرفه جویی در ۱۵ ساعت از زمان کار در مدت یک سال نیز صورت خواهد گرفت.


Menzies Aviation ، یک شرکت بزرگ حمل بار با ۱۷،۰۰۰ کارگر استخدامی است، هم اکنون از ویندوز سرور ۲۰۱۲ استفاده می کند و به عقیده Martin Gallington، مدیر ارشد بخش فناوری این شرکت، مدیریت دسترسی به بخش های مختلف و سطح دسترسی کارمندان بسیار مناسب بوده و راه حل های زیادی برای مدیریت سیستم های تحت سرور و اپلیکیشن ها تحت محیط شخصی دارد. شرکت Equifax به عنوان یک شرکت فعال در زمینه ایجاد راه حل های اطلاعاتی، حدود ۵۰۰ میلیون کاربر و ۸۱ میلیون شرکت طرف قرارداد دارد.

به اعتقاد مدیران این شرکت، استفاده از ویندوز سرور ۲۰۱۲،‌ سبب افزایش قابلیت اعتماد و زمان سرویس دهی به مشتریان گردیده است. Bryan Garcia به عنوان مدیر ارشد بخش فناوری کمپانی Equifax، معتقد است که با استفاده از نسخه جدید ویندوز سرور و وجود فناوری ابری، سبب فعال بودن همیشگی اپلیکیشن ها در هر شرایطی گردیده و اجزای اساسی بیشتری در استراتژی فناوری ابری به صورت شخصی در اختیار آنها قرار می گیرد تا بر اساس شرایط مختلف، پیاده سازی شوند و با توجه به کارایی عظیمی که در ویندوز سرور ۲۰۱۲ وجود دارد، می توان ابداعات بیشتری برای رشد و توسعه کمپانی به کار گرفت.