فـــــاخر سه شنبه 4 مهر 1391 11:02 ب.ظ نظرات ()

چکیده:

زندگی ما بر پایه تکنولوژی‌ها بنا شده و بدون آنها زندگی برای ما سخت می‌شود. تکنولوژی‌ها برای ما سرگرمی و زندگی راحت‌تری را به همراه می‌آورند و باعث می‌شوند تا لذت بیشتری را از زندگی خود ببریم. اما در عین حال همانگونه که این تکنولوژی‌ها باعث شادی و خوشحالی ما می‌شوند، بعضی تکنولوژی‌ها ما را به سمت تنفر می‌کشانند! در این پست ما ده تکنولوژی را که آنها را حداقل می‌توان به‌دردنخور نامید به شما معرفی می‌کنیم و توصیه می‌کنیم اگر حتی رایگان آنها را بدست آوردید، هیچ‌گاه سمت استفاده از آنها نروید!
ده گجت که باید از آنها متنفر باشید!

۱. TV Hat

واقعا این محصول احمقانه است! اساسا هیچ تکنولوژی خاصی در این تکه پارچه بی‌قواره! استفاده نشده و این محصول از یک ایده بسیار بسیار ساده پیروی می‌کند که آن هم این است که آی‌پاد، موبایل اندرویدی یا Zune خود را به این کلاه متصل کنید و آن را بپوشید و ویدئو تماشا کنید و تصور کنید که یک عینک فوق پیشرفته به چشم زده‌اید!

البته در موقع استفاده توجه کنید چون طبق توصیه سایت فروشنده در طبیعت از این محصول استفاده نکنید چون ممکن است یک خرس شما را نوش جان کند.

 

۲. Puppy Tweets

Puppt Tweets یک قلاده هوشمند است که به سگ شما اجازه می‌دهد تا توئیت کند!

این وسیله را می‌توانید در دو صورت استفاده کنید، یک: اینکه آن را به یک آدم فوق‌العاده نادان بدهید که فکر می‌کند یک سگ می‌تواند توئیت کند و این ایده جالب است و دیگری این که به کسی بدهید که اصلا سگ ندارد و باعث شوید چند ساعت گیج و منگ دور خودش بچرخد!

 

۳. GoateeSaver

این وسیله را اگر بخواهید به کسی هدیه بدهید باید مواظب عواقبش هم باشید! چون این وسیله واقعا مسخره است و به نظرم به نوعی به مصرف‌کننده توهین می‌کند که نمی‌تواند ریشش را درست بزند و باید از چنین ابزار کمکی استفاده کند!

البته به‌نظر بجز این، می‌توانید از آن به عنوان یک ماسک استفاده کنید تا مثل شخصیت ((بین)) در فیلم بتمن شوالیه تاریکی برمی‌خیزد، شوید!

 

۴. Kangol CVOX Rhythm jacket

این محصول ۴۰ یورو قیمت دارد، این محصول موزیک پخش می‌کند و می‌توانید آن را حتی زیر باران هم استفاده کنید، همچنین در لیست امکانات این محصول آمده که این محصول قابل شستن است و اسپیکرهای آن قابل شستن هستند!

این وسیله مطمئنا برای کسانی ساخته شده که فکر می‌کنند چیزی به عنوان هدفون ساخته نشده و یا از آن استفاده نمی‌کنند چون فکر می‌کنند استفاده از آن فوق‌العاده سخت است!

 

۵. Wi-Fi Bathroom Scales

در مورد این ترازو هم چیزی نمی‌توان گفت! دقیقا نمی‌شود مشخص کرد که چرا این ترازو ۸۸ یورو قیمت دارد و چرا یک کاغذ با این نوشته روی آن است (تو چاق هستی)!

به هر حال می‌توانید آن را به دوستان چاق خود هدیه بدهید و روی آن بنویسید (چون تو چاق هستی)!

 

۶. Kindle Fire

اشتباه نکنید، ما نسخه بریتانیایی کیندل فایر را نمی‌گوییم، منظور ما نسخه آمریکایی این تبلت است. با اینکه این تبلت اندرویدی است اما فقط برای یک کار ساخته شده آن هم این است که به سایت آمازون متصل شود!

این یعنی این که برای کشورهایی جز آمریکا ساخته نشده و اگر به کسی که اکانت آمازون آمریکا ندارد پیشنهاد و یا هدیه بدهید کلا او را ناامید کرده‌اید.

 

۷. Virgin Media TiVo

البته باید بگوییم TiVo محصولی بسیار خوب است و تنها دلیلی که در این لیست قرار گرفته به خاطر ریموت کنترل آن است! ساخت و طراحی یک ریموت کنترل کار سختی نیست و فقط نیازمند یک تکه چوب است که روی آن چند دکمه قرار دهید.

این ریموت کنترل هم به همین صورت ساخته شده و مطمئنا برای مصرف کننده یک عمر درد دست خواهد آورد.

 

 

۸. NotPad

میتوانید چهره کسی را که یک آی‌پد کادو گرفته تصور کنید؟ واقعا چهره‌ای شگفت‌زده و خوشحال است که در پوست خود نمی‌گنجد! اما اگر این آی‌پد یک NotPad باشد چهره‌اش به شدت دیدن دارد!

این محصول یک دفتر یادداشت ۶۰ صفحه‌ای است که جلد آن مانند یک آی‌پد تزیین شده است!

 

۹. Oakley Thump Sunglasses

این وسیله هنوز هم تولید می‌شود و هنوز هم مشتری دارد با این که یک MP3 پلیر بسیار ضعیف در آن قرار دارد و یک طراحی بسیار مسخره و باتری که سریع تمام می‌شود!

مطمئنا تنها استفاده آن برای یک سری دانشمند با قیافه‌های عجیب وغریب است.

 

۱۰.GoJo Hands Free Headset

فکر کنم طراح این هدست نمی‌دانسته که قبلا هم وسایل بلوتوثی که کار شما را در جواب دادن به تلفن ها راحت‌تر می‌کنند هم تولید شده باشد، چون این هدست از یک هدبند که تلفن شما را به گوشتان وصل می‌کند، تشکیل شده است.

همانگونه که از نام این وسیله پیداست باید تکنولوژی باشد که نیاز به دخالت دست نداشته باشد اما کاملا این‌طور نیست چون هیچ راهکاری برای جواب دادن به تلفن به جز درآوردن هدبند و جواب دادن دستی به تلفن و دوباره گذاشتن هدبند دور سرتان وجود ندارد!

شاید برخی از شما دلیل نفرت ما از برخی از این گجت‌ها را قانع‌کننده ندانید اما مطمئنا با این باور ما هم عقیده خواهید بود که پشت ایده ابداع تمامی این گجت‌ها یک دلیل احمقانه و البته به ظاهر روشنفکرانه وجود داشته است!