فـــــاخر جمعه 27 مرداد 1391 02:18 ب.ظ نظرات ()

پایتخت تجاوزات جنسی جهان کجاست؟

پایتخت تجاوزات جنسی جهان کجاست؟
زنان در این منطقه دو انتخاب بیشتر ندارند، در خانه بمانند و از گرسنگی رنج ببرند و یا بیرون رفته و مورد سوء استفاده جنسی قرار بگیرند كه به دلیل شرایط دشوار زندگی، اغلب زنان مجبور به انتخاب راه دوم می‌شوند.
ایسنا:نماینده‌ی ویژه سازمان ملل اعلام كرد، شرق كونگو پایتخت تجاوزات در جهان است. براساس گزارشی كه او ارایه كرده است، در یك ساعت به طور متوسط 48 زن در این منطقه مورد تجاوز قرار می‌گیرند.

مارگت وال استورم، نماینده ویژه سازمان ملل در شرق كنگو ادامه داد: من 10 سال است كه در این منطقه فعالیت می‌كنم و شاهد ارتكاب این جرم، بدون هیچ‌گونه مجازاتی علیه زنان در جامعه شرق كنگو بوده‌ام.

به گفته‌ی او زنان در این منطقه دو انتخاب بیشتر ندارند، در خانه بمانند و از گرسنگی رنج ببرند و یا بیرون رفته و مورد سوء استفاده جنسی قرار بگیرند كه به دلیل شرایط دشوار زندگی، اغلب زنان مجبور به انتخاب راه دوم می‌شوند و به نظر می‌رسد این مساله برای آنها به یك قانون تبدیل شده است.

براساس اعلام برخی از زنان در كنگو،‌ اخیرا تجاوزات به صورت دسته جمعی شده است، شبه نظامیان مرد حتی به كودكان هم رحم نمی‌كنند و دختر بچه‌های چند ماهه را نیز مورد تجاوز قرار می‌دهند.www.infopanel.ir

به گزارش شبكه خبری سی‌ان‌ان، وال استورم ادامه داده است: یك بار در بیمارستانی دختر بچه‌ی 3 ساله‌ای را دیدم كه مبتلا به HIV مثبت بود. خواهر دوقلوی این دختر بچه به دلیل تجاوز جان خود را از دست داده بود.
www.infopanel.ir

وی اضافه كرد: امروز اما هیچ نشانه‌ای از پایان یافتن جنگ و این تجاوزات در كونگو دیده نمی‌شود.

نهاد‌های حقوق‌بشری در برخی كشور‌های جهان و كمیته حقوق بشر سازمان ملل نیز نسبت به ادامه روند نابهنجار و غیرانسانی رفتار با زنان در شرق كنگو به دولت‌های مدعی حقوق بشری هشدار داده‌اند و اتخاذ راهی برای پایان دادن به این رفتار‌ها را خواستار شده‌اند.
www.infopanel.ir

   www.infopanel.ir


 Info Panel Internet Magazine  به پاس حرمت قلم و اندیشه، در صورت كپی برداری از این مطلب منبع آن را نیز ذکر کنید.